Kadir Çimenyemez | Teknoloji,Webmaster,Hikaye,Sağlık,Bilgi,Seo

Hiç Düşündünüzmü Neden Sanal Alem?

Hiç Düşündünüzmü Neden Sanal Alem?

Herkesin aklına gelen ama düşünmediği soru, Neden bilgisayar hiç düşündünüz’mü. Bir insan neden telefon ve bilgisayar başından ayrılmaz? Niçin devamlı sanal alemde takılır? Cevabı Çok basit aslında ama her şeyi değersiz gören bir evrende bu soruyu düşünmekte salaklık olarak geçiyor. insan hayattan ağır bir darbe yediğinde, ilgisiz kaldığında, yalnız olduğunda mutlu olacağı kimseyi bulamayınca yönelir sanal aleme. Çünkü gerçek hayatta hak ettiği her şeyi orada bulur. Muhabbet edecek dostu, oyunlardaki takım heyecanını, istediği her şeye ulaşabildiği bir ağ. Reelden daha güvenli aslında insanların karşı çıktığı sanal alem. Çünkü burada reelde ki gibi birbirini yok etmeye çalışan kimse yok. Burada para için kavga eden yok, en önemlisi’de birbirinin kalbini kıracak insanlar yok.Aslında insanın sanal aleme yönelmesi’de gerçek hayatının hiç mutlu etmiyor olması.

Devlet Ve Hukuk Sistemide Suçlu!

Devlet ve Hukuk sistemi yerine oturmuş çalışma planları ve geçinecek ücret miktarı belirlenseydi, ülkedeki sanal aleme yönelme düşer ve kültür, eğlenme, sosyalleşme seviyesinde artış olurdu. O kadar kötü bir sisteme sahibiz ki, sabah 7 ‘den akşam 7 ‘ye kadar çalışan. Evine ekmek götürmek için çabalayan insanlarız. Ne kültüre zamanımız var ne de eğlenmeye, bırakın ikisini ailemize bile zaman ayıramıyoruz. Dışarıda sosyalleşmeye çalışırken bile güven sorunu yaşıyoruz. O kadar kötü bir hukuk sistemine sahibiz ki dışarıda kimin ne olduğu, ne yapacağı belli değil.

Eğitim Ve Öğretim Sistemide Suçlu!

Hayatı sadece sınavlarla belirleyen, işlenilen konuların %60’nın gerçek hayatta işe yaramaması ve okulda verilen eğitimin sınavda geçersiz olması bizi sıkar, dara sokar ve zaman geçirme, kafa dağıtma çabalarına sokar. Bununda en iyi yeri tabi ki sanal alemdeki komik karikatürler, videolar ve müzikler olmaktadır. Verilmesi gereken asıl temel eğitim ise, doğru Zaman KullanımıKusursuz Sadakat ve Saygıyı’dır. Bu eğitimler, öğrenciyi sıkmayacak şekilde temelden verilirse saygılı, düzgün, sosyal ve sanal aleme fazla yakın olmayan çalışkan bir topluluk oluşur.

En Önemli Suçlu Baskıcı Toplum!

Çevredeki gereksiz söylenen ve devamlı baskı yapan toplum, insanın sanal aleme yönelmesindeki en büyük etkenlerden biridir. İnsan baskı gördüğü sürece bunalıma girer. Bunalıma giren insanlar devamlı kaçmak, kafa dağıtmak ve en önemlisi mutlu olmak için bir şeyler arar ve tabi ki üşengeç bir toplum olduğumuzdan en yakına yani teknolojiye Sanal Aleme yöneliriz.
Önceki Bilgi
Sonraki Bilgi

İlgili Bilgiler

Düşünceler (2)

 1. Mehmet

  Mehmet

  Cidden harikulade bir yazı ne kadar basit olsa da insana yine de bir şey katıyor.
  Cevapla
  1. kadircimenyemez

   kadircimenyemez

   Teşekkürler Efendim.   smiley 
   Cevapla

Düşünceni Ekle


Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız


Kategoriler

Son Düşünceler

Ahmet M.

Ahmet M.

Süper bir makale....

Düşünceyi Göster
fggfgfgf

fggfgfgf

yazınız gerçekten çok güzel...

Düşünceyi Göster
Hikmet

Hikmet

Güzel paylaşım eline sağlık....

Düşünceyi Göster
kadircimenyemez

kadircimenyemez

Teşekkürler Efendim.    ...

Düşünceyi Göster
Mehmet

Mehmet

Cidden harikulade bir yazı ne kadar basit olsa da insana yine de bir...

Düşünceyi Göster

Popüler Bilgiler


WordPress Hız Optimizasyonu
WordPress Hız Optimizasyonu

5-02-2019, 07:20    9 127    0


WordPress Sitenizi Hackerlardan Korumak İçin İnanılmaz İpuçları
WordPress Sitenizi Hackerlardan Korumak İçin İnanılmaz İpuçları

5-02-2019, 06:17    8 664    0


Alabileceğiniz Bedava Domainler .Com Dahil!
Alabileceğiniz Bedava Domainler .Com Dahil!

5-02-2019, 07:26    6 810    0

Özel Sayfalar